Jůů to je značkové? Tak to musím mít!

No to je přesně to, co jsem nikdy nechápala. Už na základce se vrstevníci bavili o tom, co vyloudili u rodičů a jak velký nápis značky ta věc na sobě má. Zpovzdálí jsem je pozorovala a vůbec jsem nechápala, proč někdo platí větší peníze než je třeba, například za tričko, které má na sobě velký nevkusný nápis značky. Hmm, vlastně… čím větší nápis tím větší cena ?

Ani teď, když už nemusím prosit rodiče o peníze, nemám potřebu kupovat značkové věci. Často jsou nejen přehnaně drahé, ale i velice nevkusné. V rodině se setkávám se značkovým oblečením, a to nejčastěji s tričky z úpletu. Jenže špatný úplet má jednu nehezkou vlastnost – kroutí se. Přiznám se, že nesnáším žehlení, a ta překroucená trička mne právě při žehlení připravují o nervy. Švy jsou nakřivo, nelze je narovnat ani na dobu žehlení, takže tahle super značková trička pak mají švy čtyři, dva pravé a dva přežehlené na druhé straně ?.

I když to teď kdekoho napadne, nejsem držgrešle! Ráda si koupím něco pěkného, a když se mi to opravdu líbí, nekoukám na cenu. Jenže mně se líbí věci praktické, funkční a kvalitní.

No, a teď k věci

V rámci své lásky k handmade jsem si koupila “značkové” korálky SWAROVSKI, abych zjistila, jestli je to fakt tak super mít něco značkového. Korálky jsou z mého pohledu průměrně pěkné. I když vím, že jsou značkové, nejsem z nich nijak uchvácena. S názvem Swarovski se často skloňuje mimo jiné i slovo “přesnost”. Dost mne proto zarazilo, že mají rozdílné velikosti, a to o necelých 0,3 mm. Hlavně průvleky, které mi dost ztížily navlékání. Dva z korálků jsem navlékala několik minut, jelikož byl průvlek opravdu malý.

A jaký je závěr? Vznikl jeden duhový SWAROVSKI náramek... I nadále budu především tvořit z toho, co se mi líbí. Pokud však máte speciální přání a třeba i “značkové”, ráda Vám ho splním, jestliže to bude v mých silách.

swarovski šperk

Související příspěvky