Starý náramek v novém kabátu

Po roce nošení už lze vidět vady na provázku.

Už je to pár let co jsem dostala krásný náramek se znakem míru na který jsem v té době byla doslova ujetá. Byl to přesně ten typ dárku co miluju dostávat i dávat – promyšlený dárek. Bohužel se na něm podepsalo časté nošení a po ani ne dvou letech se začal rozpadat. Provázek se stával tenčím a  tenčím a kovové spony které jsou na jeho koncích už neměli za co držet. 🙁
A co teď? Mám ho nosit a riskovat že ho ztratím nebo náramek schovat do šuplíku? :O Konečné rozhodnutí: “schovat!”.

Oprava

Tvorba macramé náramků mne přivedla k nápadu pustit se i do tohoto pár let nenositelného kousku. Bylo třeba jej vyrobit uplně nově, nechat jen části, které ještě nějaké to nošení vydrží a to znamená náramek rozstříhat.
No nebylo mi to příjemné, přeci jen to byl dárek, je divné ho rozstříhat a rozebrat. Ale nakonec jsem se odhodlala náramek rozebrala a komponenty jsem přendala na pevný nylonový provázek.
A byla to výhra. Rok nošení se na nylonu téměř neprojevil. Zatavené spoje stále drží a já mám radost že můžu opět nosit tento krásný dárek. Fyzicky sice tolik společného s původním nemá, ale po duševní stránce se jedná stále o náramek od super kamarádky, který teď nemusí ležet v šuplíku.

K náramku jsem také připojila další dárek – malého slona.

Nylonové provázky jsou hlavní součástí náramků které vyrábím. Jsem ráda že jsem přešla z bavlnek na tyto provázky. Líbí se mi jejich výdrž a možnost zatavení spojů místo používání lepidla.

Líbí se Vám má barevná tvorba? Můžete mne sledovat na facebooku nebo instagramu a třeba se inspirovat pro vlastní tvoření 🙂

Související příspěvky