Když ti černá kočka přejde přes cestu, budeš mít smůlu

Černá kočka je v dnešní době spojována hlavně s Haloweenem a s čarodějnicemi, ale v 17. století byla černá kočka spojována s trošku jiným typem čarodějnic.

Lidé si v 17. století mysleli, respektive byli přesvědčeni, že právě čarodějnice se v černou kočku dokáží proměnit.

 

Přešla Vám někdy černá kočka přes cestu?

Dnes, ve většině evropských zemí, pokud přejde černá kočka přes cestu, znamená to smůlu a když vás pronásleduje, tak je to ještě horší.

Ve Velké Británii, Irsku a nebo Japonsku to může znamenat, že budete mít štěstí a v Německu je to ještě zajímavější! Když přejde černá kočka někomu cestu zleva doprava, znamená to štěstí, když však přejde přes cestu opačným směrem, znamená to smůlu.

Ve Skotsku se říká, že když k vám přijde domů černá kočka, tak s sebou přináší prosperitu.

Symbolem štěstí byla černá kočka i pro námořníky, kteří si ji brali na palubu lodi. Často i jejich ženy měly doma černou kočku, aby zvýšily šanci, že se jim manžel vrátí v pořádku domů.

A co na to vědci? Víme, že jeden gen může ovlivňovat více vlastností a u koček gen, který ovlivňuje barvu srsti, má vliv i na odolnost vůči nemocem. Je tedy možné, že černé kočky snáší nemoci lépe než jiné. Což mohlo mít v minulosti vliv na přesvědčení o čarodějnickém původu černých koček.

 

Kočky jsou neuvěřitelná zvířata, bez ohledu na barvu jejich srsti. Jsou, ale vlastně nejsou domestikované, i přes to že se postupem času u domestikovaných koček mnohé změnilo, mají stále svou hlavu.

 

Související příspěvky