Tip na dárek pro učitele / učitelku

Blíží se konec školního roku a pro mnoho rodin to znamená zase vymyslet co dát učiteli. Mám tu pár praktických tipů na dárek pro učitelku ale i učitele. Nápady jsou to především z hlav samotných učitelů, nejedná se o konvenční návrhy a tak se né všem budou líbit.

V průměrné třídě je dejme tomu 25 žáků, každý z nich učiteli přinese dárek a ve většině případů se sejde více stejných dárků. Já ráda dávám (a taky dostávám 😀 ) praktické či spotřebovatelné dárky a když se má takových dárečků sejít 25 je třeba být kreativní a vyjít z davu. Co tedy vymyslet?

  • Láhev vína – nejeden z nás si rád občas dá dobré víno, mimo jiné má při vhodném skladování dlouhou trvanlivost. Aby to bylo trošku osobnější, můžeme navrhnout vlastní štítek s poděkováním 🙂
  • Káva, čaj – opět dárek který se neztratí.
  • Dobroty všeho druhu – teď vás asi napadlo “jasně bonboniéra”, no jo ale to napadne každého. Co třeba nějakou speciální dobrotu z trhů? Domácí sýr, med, marmeláda, oříšky, sušené plody, cokoliv co chvíli vydrží. Já si třeba ujíždím na sirupech od sirupárna.cz.
  • Spotřební zboží do domácnosti – handmade nebo z místního obchůdku, už jen z toho důvodu že je to něco jiného než si může každý koupit v obchodě. Mýdlo, sprchový gel.
  • Spotřební zboží do školy – který učitel by nevyužil červené propisky nebo balík papírů do tiskárny.
  • Voucher/poukázka – Pokud je třída schopna se dohodnout na společném dárku je to úplně ideální. Poukázka do dobré restaurace neurazí a pokud učitele dobře znáte můžete zvolit jakýkoliv zážitek, který se bude líbit. Od masáže po bungee jumping.
  • A na konec to nejlepší – prostě se, třeba na třídních schůzkách, zeptejte co se hodí. “Pijete víno? Máte ráda čaj? Máte oblíbenou značku, kterou bych mohl koupit? Je něco co musíte do školy dokupovat ze svého?”

Poslední možnost je moje oblíbená, praktikuji jí všude, prostě se zeptám co by obdarovávaný chtěl a v rámci mých možností mu přání splním.

Kdyby jste se přecijen rozhodli koupit šperk (třeba s vlastním motivem) můžete se porozhlédnout i u mne, případně mne kontaktovat s konkrétní představou.

Pro…

 

Nejlepší učitelku se srdíčkem na pravém místě – náramek se srdcem

TŘÍDNÍ UČITELKU

náušnice tužky pro copywriterku nebo uřitelku

UČITELKU LITERATURY

UČITELKU ZEMĚPISU

náušnice planeta země

 

Jste učitel/ka, vychovatel/ka či pracujete v obdobném oboru? Co by Vám udělalo radost na konci školního roku nebo při odchodu žáků? Nebojte se komentovat!

Související příspěvky